Lunlun Çiçek Sukulent ve Terraryum AtölyesiLunlun Çiçek olarak Mevsimsel Çiçek Atölyeleri düzenliyoruz. Çiçeği seven ve  çiçe  düzenlemesine ilişkin bilgi almak isteyen herkes bu çiçek atölyelerinde keyifli vakit geçirmenin yanı sıra, atölyenin konusuna ilişkin temel bilgiler edinebiliyor ve en güzeli hazırladığı çiçek düzenlemesini evine götürebiliyor. Çiçek atölyelerimiz yaklaşık 1,5 – 2 saat sürüyor, bu süre boyunca birbirimizle fikir alışverişinde bulunuyoruz, kısa süreliğine de olsa çiçeklerle meditatif bir yolculuğa çıkıyoruz. Atölyeye ilişkin tüm malzemeler bizim tarafımızdan sağlanıyor (çiçekçi makası, önlük, çiçekler, vazolar, bitki ile ilgili bir atölyeyse kürek, toprak, gübre vb aksesuarlar). 

 

Atölye konularından bazı başlıkları söylemek gerekirse:

Çiçekli taç atölyesi  - Kanyon Çİçek Açti etkinliği- Lunlun Çİçek

Yılbaşı Kapı Çelengi , Sonbahar Doku ve Renkler, Çiçekli taclar, Sonbahar çelengi atölyesi, Yılbaşı Temalı Teraryum yapımı, Çiçeklere Yolculuk, Kış buketleri, Teraryum ve Sukulentler

Bu eğitimlerin içerikleri ve güncel atölye tarihleri hhttps://lunluncicek.com/mevsimsel-cicek-atolyeleri/ sayfasında yer alıyor.

Belirlenmiş tarihlerin yanı sıra bizden çalışanları için atölye vermemizi isteyen firmalarla da çalışıyoruz. Bu eğitimler kurum için özel belirlenen tarihte ve yalnızca kurumun çalışanları ile yapılıyor.

 

Sukulent ve teraryum atölyesi - Lunlun Çiçek

Kurumsal eğitimlerde bize en çok sorulan konulardan biri de bitkiler. İç mekan bitkileri nasıl sulanır, ne zaman toprak değişimi yapılır, budama ve saksı değişimi, ev ve ofis için uygun bitkiler, ev veya ofisin havasını temizleyen bitkiler, orkide bakımı gibi bilgilerle dolu atölyeler katılımcıların hayatını kolaylaştırıyor. Atölyeyi karışık bitki aranjmanı hazırlayarak bitiriyoruz. Eğitimin sonunda her katılımcı hazırladığı bitki aranjmanını evine götürüyor.

 

Sukulent ve teraryum atölyesi - Lunlun Çiçek  Sukulent ve teraryum atölyesi - Lunlun Çiçek Sukulent ve teraryum eğitimi- Lunlun Çiçek

Yılbaşı kapı çelengi atölyesi - Lunlun ÇiçekEn favori çiçek atölyelerimizden biri yılbaşı kapı çelengi atölyesi. Paganizmde hayatın bitmeyen döngüsünü, mevsimsel döngüleri sembolize eden kapı çelengi yeni yıla yeni dileklerle başlamanın, tazelenmenin de bir yolu. Her katılımcı çam ve ilex dalları, çanlar, yılbaşı süsleri, kozalaklar, yemişler, tarçınlar ile kendi yaratıcılığını kullanarak meditatif bir yolculuğa çıkıyor ve kendi kapı çelengini yaratıyor. Herkesin hazırladığı birbirinden o kadar farklı ki 🙂

 

Yılbaşı Kapı Çelengi Atölyesi - Mevsimsel Çİçek Atölyesi -Lunlun Çİçek  Yılbaşı kapı çelengi atölyesi - Lunlun Çiçek

Çiçekli taç atölyesi - Lunlun Çiçek

2017’de Floral Fest ve Maison Française tarafından düzenlenen Kanyon Çiçek Açtı etkinliklerinde düzenlediğimiz çiçekli taç atölyeleri çok ilgi çekti.

Mevsimsel Çiçek Atölyelerimize 2017 -2018 Sonbahar – Kış sezonunda Sonbahar Renkler ve Dokular Atölyesi ile 21 Ekim’de başlıyoruz.

Mevsimsel Çiçek Atölyelerimiz ile ilgili güncel bilgiye hhttps://lunluncicek.com/mevsimsel-cicek-atolyeleri/  linkinden ulaşılabilir.

Lunlun Çiçek Blog

Çiçek ve çiçekçilik ile ilgili bilgiler, öneriler ve daha fazlası için.